The INPP Method

Nörofizyolojik PsikolojiNörofizyolojik Psikoloji Enstitüsü Yöntemi – INPP Method

Eğitmen: Dipl. Psychologin Marie Plag
Marie Plag, Almanya INPP Enstitüsü uluslararası yetkili eğitmenlerindendir.
Eğitim Tarihi: 6-7-8 Aralık 2019

INPP (Nörofizyolojik Psikoloji Enstitüsü) Metodu çocukların davranış ve öğrenme becerileri ile ilgili problemlerin altında yatan fiziksel faktörleri araştırmak ve çözmek için 40 yıllık öncü  araştırmalara dayanmaktadır. Tamamen ilaçsız bir çalışma yöntemi olarak çocukların gelişimine fiziksel aktivite yöntemleriyle destek olmaktadır. Merkezi Chester / İngiltere’de bulunan INPP (Institute for Neuro-Physicological Psychology) çalışmalarını pek çok uzman yetiştirerek devam ettirmektedir.

INPP yönteminin başarısı, çocuğun zorluk yaşadığı konunun seviyesini gelişimsel olarak nokta atışı belirlemesinden gelir. Bir kere belirlendikten sonra, çocuğun zorluk seviyesine hedeflenmiş basit fiziksel egzersizlerle beden ve beyin arasındaki yollar yeniden eğitilir ve öğrenmenin tüm yönleri için güvenli bir temel oluşturulur.

Eğitim sonunda uluslararası uygulayıcı belgesi verilmektedir. INPP’nin onaylanmış takip kayıtları bu yöntemin aşağıdaki konularda yaşanan zorlukların üzerinden gelinmesine nasıl yardımcı olduğunu ortaya koymaktadır:

– Yazma

– Okuma

– Akademik başarısızlık

– Disleksi

– Konsantrasyon 

– Dikkat eksikliği

– Belirli bir süre sabit bir yerde durmakta zorluk, hiperaktivite

– Gelişimsel Koordinasyon Bozukluğu (Dispraksi)

-Diskalkuli

– Sakarlık ve zayıf denge kaynaklı problemler olmak üzere zayıf koordinasyon

– Alt ıslatma ve zayıf konsantrasyon problemleri

– Yetişkinlerde panik bozukluk (denge ile bağlantılı konular mevcut ise)

INPP yöntemi öğrenme sürecinin fiziksel temellerini güçlendirmek üzere, evde ebeveyn gözetiminde uygulanmak üzere fiziksel egzersizler sunmak için değerlendirme ve müdahale programları sunar.

INPP aynı zamanda kısa süreli eğitimlerle Screening Test (gelişim tarama testi) ve grup temelli müdahale programlarını öğretir.

Sağlık çalışanları ve klinisyenler için 1 yıllık eğitim programları ile Nöromotor Olgunlaşmamışlık durumunun işaretlerini detaylı bir şekilde analiz etmek ve bireysel müdahale programları oluşturmak üzere eğitimler de düzenlenir.

En az 1 Akademik yıl boyunca, haftada 5 gün, günde 10 dakika INPP programı uygulamak sonuçların kalıcı etkisini görmek için organize edilir.

3 Günlük Okul & Grup Nöromotor Gelişim Müdahale Programı Eğitimi

* Bu eğitim tüm sınıf için ya da belirli bir grup çocukla uygulamak içindir. Bireysel uygulama hakkı 1 yıllık Klinisyen eğitimini tamamlayan uzmanlara aittir. Bu eğitim yalnızca grup uygulamaları yapma yetkisi tanır.

– Giriş

– Hareket bozukluklarının işaretleri ve semptomları

– Hareketin duyusal algı ve koordinasyondaki yeri

– Belirli öğrenme güçlükleri ile duyusal-motor disfonksiyonu arasındaki bağlantı

– Nöromotor Olgunlaşmamışlık nedir?

– Merkezi sinir sisteminin işlevsel olgunluğunda bir kılavuz olarak Primitif Refleksler ve bir müdahale programı sonrasında gelişim göstergeleri

– INPP Screening Test (Gelişim Tarama Testi) uygulama yönergeleri

– INPP Okul Müdahale Programını uygulama yönergeleri ve grup katılımı

– INPP Programını okullarda uygulamak için gereklilikler

– Programa katılan her bir çocuk için 15 dakikalık değerlendirme yapma içeriği

Eğitime Kimler Katılabilir?

Psikoloji, PDR, Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi Öğretmenliği, Sosyal Hizmet lisans mezunları. Ayrıca, bahsi geçen bölümler dışında Özel Eğitim Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenleri, Disleksi gibi konularla çalışan eğitmenler ve çocuklarla grup çalışmaları yürüten diğer uzmanlar da bu eğitime başvurabilir. Başvuruları değerlendirildikten sonra katılımları ile ilgili olumlu veya olumsuz bilgi kendilerine iletilecektir.

 

Eğitim Ücreti Bilgilendirmesi:

INPP yönteminin 2019 yılında Türkiye’de açılan bu eğitimine, Enstitü Merkezinin inisiyatifiyle avantajlı bir fiyat uygulanmaktadır. Daha sonraki eğitimlerde fiyat uygulaması EURO bazında yeniden değerlendirilecektir.

Eğitim ücreti ilk eğitime özel olarak 1.500TL + KDV (%18) toplam 1.770 (bin yediyüz yetmiş) Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Yurt dışından gelen eğitmenin seyahat ve programının netleşmesi adına kesin kayıt için 500TL ön-ödeme gerçekleştirilmelidir.

Eğitim Yeri:

Beylikdüzü Pera Kampüs
Adres: Pınartepe Mah. Turgut Özal 1. Cad. Uçurtma Sk. No:55 34500 Büyükçekmece / İstanbul

Eğitime Katılım İçin:

basvuru@oyunterapiegitimi.com adresine mail gönderilmelidir. Başvuru formu ve ödeme detayları mail ile ulaştırılacaktır.